این شما و این هم خمینی.

 

خمینی "ریشه تمام مصیبتهایی که تاکنون برای بشر پیش آمده از دانشگاهها بوده است… همه مصیبتهایی که در دنیا پیدا شده از متفکرین و متخصصین دانشگاهی است… اگر به اسلام علاقه دارید بدانید که خطر دانشگاه از خطر بمب خوشه ای بالاتر است"(دیدار با اعضای دفتر تحکیم وحدت حوزه و دانشگاه، 27 آذر 1359)

بدنبال توجیه و تفسیر نگردید. فقط راهی برای تکذیب آن پیدا کنید.

7 Responses to “این شما و این هم خمینی.”

 1. به نام خدا
  قبل و بعد این جملات جملات دیگه ای هم بوده است . به نظر من حداقل یه توضیحی می دادید که قبلش چی بوده بعدش چی بوده یا اینکه کل صحبت ها رو می نوشتید.
  در سخنرانی های امام خمینی از دانشجویان متعهد و متفکر تمجید شده است . آن هایی که ما دیدیم و شنیدیم . امام خمینی روشن فکر ترین مرجع تقلید شیعیان بود .

  دانشگاه موتور روشن فکری است که همیشه بعضی ها سعی کرده اند که آب و روغن قاطی کند .
  به نظر من امام خمینی منظورشان این بوده است که نگذارید از دانشگاه سوء سیاسی امنیتی استفاده شود .
  خلاصه اینکه دانشگاه جای علم و روشن فکری است نه سیاسی کاری و خط بازی .

 2. تا حدودی درست است،اما قبل و بعد آن هرچه باشد نمی تواند دیدگاه استباط شده و آشکار سخن گوینده را تغییر دهد. در همین رابطه سخنی هم از شریعتی هست که بدلیل طرح مجرد جملات، برداشت یکجانبه ای از آن می شود. بنده آن را در متن اصلی اضافه خواهم کرد.

 3. به نام خدا
  هیچ چیز مانند حق گویی انسان را به راه راست هدایت نمی کند . برعکس این تفکر غالب ، که هدایت شدن را زمینه ی حق گویی می داند . و حق گویی را ثمره ی هدایت یافتگی .
  اگر کسی به هیچ پیامبری دسترسی نداشته باشد و فقط آنچه حق است را که ملاک باطنی و قضاوت درونی و فطری می باشد را بیان کند . به حقیقت اصلی خواهد رسید .
  خیلی ها وقتی کلام نورانی قرآن را شنیدند و دریافتند منحصر به فرد است . بی خیال شدند و گفتند «سحر است » .
  پس به ابزار مختلف حق را پوشانیدند . کافر شدند .
  یکی بود وقتی یک ورق قرآن به دستش رسید وقتی خواند دید عجب کلام حقی است پس آمد و مسلمان شد و به اسلام کمک کرد .
  بود و بود تا پیامبر از دنیا رفت نوبت رسید به قرآن ناطق اون آقا به قرآن ناطق کافر شد .
  کفر چند مرحله ای است از نظر زمانی و مکانی و کفر سر آغاز گمراهی است .
  کفر اختیاری است . شرک ناشی از جهل منجر به توحید خواهد شد . اما شرک ناشی از کفر درد بی درمان است . و روز به روز مزمن تر می شود . و روز به زوز زیاد تر می شود . فزاد هم الله مرضا
  کسی که کافر است هیچ عذری نزد خدا ندارد .
  و و خدا می داند ما هر روز چقدر نسبت به حق های کوچک و بزرگ کافر می شویم . کفر سیاسی اجتماعی مذهبی خانوادگی شغلی که یعنی آنچه برای خود می پسندیم برای دیگران حرام می دانیم و … .

 4. لحنِ آمده در این چندسطر، به هرکی که 2 تا از سخنرانی‌های امام رو گوش داده باشه می‌فهمونه که این جملات از امام نیست. چه برسه به فحوای کلام…. دروغ‌سازی می‌کنید تا دشمن بزرگی مثل امام برای خودتون بسازید؟ چه اصراریه

 5. سلام
  حسام عزیز، نخست به عرض برسانم که او سالهاست دشمن خود ساخته من و هموطنانم بوده است و این اوست که ما را دشمن خود ساخته. دوم اینکه آنقدر نوار و فیلم و نوشته مستند از ایشان وجود دارد که هرگز فرصت و نیاز پرداختن به دروغ نمی ماند.
  شما می توانید جملات مستند و غیر قابل انکار زیادی را در همین مجموعه پیدا کنید. حتماً نقل جمله ای از کتاب ایشان که با ذکر صفحه و سطر و آدرس کامل امده است را نیز دروغ می پندارید. در ان صورت بهتر است بگوئید که کتاب کشف الاسرار خمینی دروغ است.
  برادر عزیز، ما بنا به وظیفه اسلامی(انسانی) کفر و شرک وریای هر کسی را بر ملا می کنیم. اگر به خدا ایمان داشته باشید، هیچ بزرگی بزرگ نیست چه رسد که دشمن باشد. بدانید کسانی که براستی بزرگند بزرگی خود را از خدای خویش وام دارند. و بدانید که این دشمن به قول شما بزرگ سی سال است که از دشمنی خود با امثال بنده غافل نبوده و هم اکنون نیز. حالا به حقیر توصیه می فرمائید که خدا را نادیده بگیرم و از خمینی بترسم، هیهات. و هیهات که من شیعه حسین نباشم.

 6. در یک کلام
  خریدار ندارید

 7. بهنام عزیز، شما فعلاً از سر کوچه آقای احمدی نژاد خرید کنید. نگران بنده نباشید. ما بدنبال جلب مشتری نیستیم. و الا اگر تو همین صفحه در وصف انعکاس عکس خمینی در ماه مطلبی بنویسم صدها کامنت به به، چه چه نوشته خواهد شد و هزاران مشتری دیگر.
  عاقبت به خیر

Leave a Reply